1978’den beri fırsatlar yaratıyoruz

Uzmanlığımız köklerimizden geliyor. Piyasadaki güçlü konumumuz tesadüf değil. Bütün bunlar, müşterilerimizi de diğerlerinden farklı kılan girişimci ruhun sağladığı faydalar.

Bizi arayın

Bizimle iletişime geçin:

+90 212 339 93 10

Pzt. - Cuma 9.00 - 18.00

2023

Normale Dönüş

GRENKE'nin ilk Sermaye Piyasası Güncellemesi ve büyüme hedefi: Yönetim Kurulu 2024 yılı için, 3,4 milyar Euro tutarında yeni iş hacmi ve 140 milyon Euro net kâr beklemektedir. Bu, GRENKE'nin yeni iş hacmini bir önceki yıla kıyasla iki katına çıkarması anlamına gelmektedir.  Yeni iş hacmini ve konsolide kârını, 2022'de üst üste dört çeyrek artırmış olacaktır. GRENKE böylece, önümüzdeki yıllarda karını artırmak için sağlam temeller atmakta ve GRENKE'yi kırk yıldır karakterize eden eski büyüme gücüne dönüş yolunda sağlam bir ​​pozisyona sahip olduğunu vurgulamaktadır. CFO Dr. Sebastian Hirsch, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 1 Aralık 2022 itibarı ile geçici, 16 Şubat 2023'ten itibaren de kalıcı olarak Michael Bücker'den devir almıştır.

2021

İdeal bir gelecek için...

Ağustos 2021'de Michael Bücker, GRENKE AG'nin yeni CEO'su oldu. Onun misyonu küçük ve orta ölçekli işletmeleri birer kiralama uzmanı olarak sosyal trendlerle uyumlu hale getirmektir. Özellikle odak noktası ise regülatif ve sosyal uyumlu olarak dijitalleşmedir. 

2019

Geleceğe bugünden hazırız

GRENKE, 32 ülkede bulunan şubeleriyle dünyanın her yerinde faaliyet gösteriyor. Bir zamanlar tek kişilik bir işletme olan bu şirket, şimdi çok çeşitli hizmetler sunan çok uluslu bir grup şirketi. IT ve ofis ekipmanı kiralamanın yanı sıra GRENKE, başka sektorlere de kiralama yapıyor ve artık finansman hizmeti de sunuyor. Kiralama ile birlikte faktoring ve bankacılık hizmetleri; start-up’lar, orta ölçekli işletmeler ve tüzel kişilikleri olan şahıslara yönelik detaylı ürün gamımızı tamamlıyor.

2018

Biraz değişiklik ve devam

GRENKE, 2018 yılında iş dünyasındaki 40. yılını kutlarken Şubat ayının sonunda Wolfgang Grenke, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden ayrıldı. Daha önce Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Antje Leminsky, başkanlık görevini devraldı. Kendisi, şirketi, aynı ruhla ileri taşıyor. Mayıs 2018’de Wolfgang Grenke, GRENKE AG Denetleme Kuruluna seçildi.

2011

GRENKE Türkiye'nin faaliyetlerina başlaması

2011 yılında GRENKE, Türkiye’de yatırım kararı alarak,  İstanbul’da bir şube açtı.

2000

IPO ve sonra yükselen performans

GRENKE Nisan 2000’de açıldı, Mart 2003’den beri de SDAX’te yer alıyor. Ancak, istikrarlı ve güvenilir bir iş ortağı olarak, küçük ve orta ölçekli işletmelerle çalışma odağını koruyor. 2005’te şirket, Faktoring iş kolunu ürün gamına ekledi.

1978

Bir fikrin doğuşu

1978’de, Wolfgang Grenke’nin aklına bir fikir geldi. O dönemin modern telefon sistemleri fotokopi cihazları ve bilgisayarlar, her geçen gün daha çok ofiste kullanılmaya başlamıştı. Dolayısıyla da, şirketlere küçük taksitlerle cazip kiralama teklifleri sunarak bu yatırımları daha kolay hale getirmeye karar verdi. Baden-Baden şehrinde tek kişilik birşirket kuran Grenke, o zamandan beri hiç yavaşlamadan başarı hikayesine öylece başlamış oldu. İlk yıllarında Wolfgang Grenke ve iki çalışanı, 21 satıcı ve 198 kiralama işlemini yönetiyordu. Grenke, o zamanlar, ofis ekipmanı kiralama (düşük bütçeli IT ekipmanları) işinde ciddi bir potansiyel görmüştü.